Wędkowanie

Urlop nad morzem stwarza wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu. Do tego licznego grona należy doliczyć wędkarstwo - wprawdzie ten sport oglądany z zewnątrz wygląda na wyjątkowo statyczny, to wymaga przecież długotrwałego utrzymywania koncentracji, odpowiedniej techniki… a i do wyciągnięcia niektórych ryb potrzebne będą siła i kondycja na nieprzeciętnym poziomie.

Z brzegu na plaży, z krańca portowego falochronu, z pokładu różnego rodzaju łodzi zakotwiczonej na głębokich wodach, spinning, trolling - wybór metody, przynęty i upatrzonego trofeum zależy właściwie tylko od indywidualnych preferencji - w tym dotyczących ponoszonych kosztów. Przed rozpoczęciem wędkowania należy uiścić opłatę w okręgowym inspektoracie rybołówstwa morskiego (w Helu pod adresem Kuracyjna 1) - w przypadku wędkarskich rejsów, ten obowiązek spoczywa na organizatorze wyprawy.

Co można złapać w okolicach naszej najsłynniejszej mierzei? Przede wszystkim flądry, śledzie, babki, belony czy węgorzyce - rodzaj okoniokształtnych). Trafiają się także łososie i dorsze, te jednak częściej pływają dalej na morzu i w zatoce. Więcej tajników mogą zapewne zdradzić członkowie lokalnego koła Polskiego Związku Wędkarskiego czy Sportowego Klubu Wędkarskiego Belona. Obie te instytucje odpowiadają za większość wędkarskich zawodów dla amatorów, organizowanych w miejscowości.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz