Wystawa Prehistorycznych Bestii

Dawno, bardzo dawno temu, na długo przed dinozaurami, przed 500 milionami lat na Ziemi żyły ogromne i fascynujące zwierzęta. Dziś takich potworów już nie ma, ewolucja i kataklizmy zrobiły swoje. Pozostaje studiować naukowe publikacje i dokumentalne produkcje… albo spotkać się z nimi twarzą w pysk, odwiedzając Wystawę Prehistorycznych Bestii, która 1 czerwca 2017 r. zawitała na promenadę w centrum Jastrzębiej Góry.

Ekspozycja zajmuje ponad 150 m² powierzchni, szacowany czas zwiedzania to niespełna pół godziny. Wystawa Prehistorycznych Bestii pozwala obejrzeć kilkadziesiąt modeli pradawnych stworzeń, wykonanych z dużą dbałością o detale. Wszystkie figury stworzono tak, aby jak najwierniej oddawały prawdziwy, ustalony przez naukowców wygląd dawnych władców naszej planety. O ile rekiny, niektóre kraby czy latimerie nie zmieniły się mocno od tego czasu, tak wielkie wrażenie na wielu gościach zrobią liopleurodon, praskorpion czy kojarzący się Yetim hominid, mający 3 metry wzrostu gigantopitek. Naturalnie są też prawdziwe skamieliny oraz pełne ciekawostek tablice edukacyjne.

Dodatkową atrakcją na Wystawie Prehistorycznych Bestii jest quasi-giełda minerałów, pełna kolorowych kamyków ze wszystkich stron świata, prastarych skamielin oraz kunsztownej biżuterii. Do kupienia, ale też do podziwiania.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz