Dlaczego w długi weekend listopadowy warto wybrać się do Helu nad morze

Jeśli alternatywą dla kilku dni relaksu nad morzem w długi listopadowy weekend ma być przesiadywanie w domu przed telewizorem albo udział w centralnych obchodach Święta Niepodległości - które notabene w ostatnich latach z zatrważającą regularnością kończyły się grubszą awanturą na ulicach - to chyba nie ma się nad czym zastanawiać. Zamiast bezproduktywnie szargać sobie nerwy, lepiej zrelaksować się w pięknych okolicznościach przyrody. I właśnie Hel gwarantuje każdemu taką kuszącą możliwość.

Naturalnie największa w tym zasługa położenia geograficznego, na samym krańcu półwyspu otoczonego z trzech stron przez Morze Bałtyckie. Takie warunki, na dodatek bez obowiązkowych w letnim sezonie wakacyjnym tłumów na plażach (oraz przyległościach),relaksują wyjątkowo efektywnie. Rzecz jasna przy spędzaniu długiego weekendu listopadowego w Helu najistotniejszym walorem turystycznym będą walory klimatyczne. Niewątpliwie bardzo korzystne dla zdrowia całego organizmu. Tylko że tym razem zamiast kąpieli morskich i słonecznych, nacisk trzeba będzie położyć na spacery wzdłuż malowniczych plaż. Im dłuższych, tym lepszych. Nie zaszkodzi też przy tej okazji poszukać bursztynów, jesienne sztormy zwykle wyrzucają sporo pięknych, wartościowych i przydatnych okruchów “bałtyckiego złota” na brzeg.

Inne, równie ciekawe jak plażowe przechadzki opcje to rowerowe wycieczki wzdłuż wytyczonych szlaków oraz wędkowanie - w wydaniu stricte rekreacyjnym. Gdyby jednak pogoda w długi weekend listopadowy nad morzem wyjątkowo nie dopisywała, Hel dysponuje kilkoma ciekawymi atrakcjami turystycznymi. Pierwsze, co przychodzi do głowy to Port Marynarki Wojennej oraz Muzeum Obrony Wybrzeża, składające się z kilku filii i dysponujące naprawdę fascynującą kolekcją historycznych eksponatów. Na Święto Niepodległości pasują jak ulał, nawet jeśli akurat 11 listopada będą zamknięte. Warto też pomyśleć nad wizytą w zmodernizowanym niedawno Muzeum Rybołówstwa, mieszczącym się w dawnym, wybudowanym jeszcze w średniowieczu kościele.

Nie wypada też zapominać o słynnym helskim fokarium, przy którym jakiś czas temu udostępniono dla turystów Dom Morświna. To ciekawa wystawa, skłaniająca do poważnego zastanowienia się nad losem zagrożonych wyginięciem “delfinów Morza Bałtyckiego”. Jak zatem widać w Helu nie brakuje ciekawych możliwości - nawet w ciągu długiego weekendu w listopadzie, kiedy przecież jest już dawno po głównym sezonie turystycznym. Zatem kto ma ochotę na taki jesienny relaks, niech poszuka tanich noclegów, a następnie cieszy się ze spokojnego, z całą pewnością zasłużonego wypoczynku.

Galeria
Dodano: 2017-10-11 13:46:00

Komentarze (2)
Anonim
11.10.2017 15:39

Ciekawe, czy w długi weekend listopadowy - ten na Święto Niepodległości 11 XI - też są takie korki na drodze na Hel, jak to zatrważająco często ma miejsce w czasie wakacji. Podejrzewam, że jednak nie. Co zawsze można potraktować jako pewną zachętę, żeby pojechać nad morze w tym jesiennym terminie i na spokojnie zwiedzić to, co jest w mieście do zobaczenia.

Anonim
14.06.2019 08:34

Na Helu nie byłam bardzo dawno, właśnie przez wspomniane korki, tłumy i inne sprawy, ale myślę, że faktycznie w listopadzie być może będzie dużo spokojniej. Nie pozostaje mi nic innego jak rezerwować pobyt na długi listopadowy weekend i czekać :)

Dodaj komentarz
Odpowiadasz na komentarz   Anonim  z 1.01.1970 01:00  Anuluj