Przygotowaliśmy dla Państwa listę obiektów z Helu, w których spędzicie niezapomniany czas karnawałowy - Sylwester 2021/2022. W ofercie m.in.: bal sylwestrowy z wykwintnym menu i muzyką na żywo, pokazy fajerwerków oraz noworoczny kulig po okolicy Helu. Zapraszamy i życzymy czasu spędzonego na świetnej zabawie do rana. Więcej ofert: Sylwester w Helu
Port wojenny na Helu zaczął powstawać jeszcze w 1931 r. - wybuch II WŚ zatrzymał prace. Gotowy był jeden basen oraz nabrzeże do obsługi okrętów. Współczesna jednostka “Punkt Bazowania Hel” została uformowana na początku 2008 r. Perełką portu jest zacumowany kuter pościgowy Batory, na którym 16 obrońców Helu w 1939 r. przebiło się na szwedzką Gotlandię.
Rzymskokatolicki przybytek, budowany w latach 1930-33 po tym, jak starszy kościół na Helu przekształcono w Muzeum Rybołówstwa. Świątynię ufundowano przede wszystkim z datków. Kościół Bożego Ciała, wówczas bardzo nowoczesny w formie, jest raczej skromny - nie licząc bogato zdobionych złotem i bursztynem ołtarzy. W 1989 r. budowlę wpisano do rejestru zabytków.
Centrum sportowe Helu. Stosunkowo niedawno wybudowany obiekt pozwala na aktywizację mieszkańców i turystów na najróżniejsze sposoby. Na wyjątkowo elastycznym parkiecie o wymiarach 44×25,5 m, można grać w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, nożną, tenisa ziemnego, stołowego czy badmintona. Nie należy zapominać o kompleksowo wyposażonej siłowni.
Świetne miejsce, by z bliska zobaczyć żyjące w Bałtyku foki szare i poznać program odbudowy ich populacji. Najlepszym czasem na odwiedziny jest pora karmienia - zwykle ok. godz. 11:00, 14:00 i (latem) 16:30. Wizytując Stację Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego można dowiedzieć się, co należy robić w przypadku spotkania dzikiej foki na plaży.