Muzeum Kocham Bałtyk

Nieortodoksyjny sposób na promocję nadbałtyckiej części północnych Kaszub i samego morza. Mianowicie przez dużą wystawę z najsłynniejszych klocków świata - LEGO. Przy czym klasyczne zestawy z różnych serii można obejrzeć w pudełkach w sklepiku. Ekspozycję tworzą oryginalne, zapewne nigdzie indziej nie spotykane budowle.

Wszystkie zamknięte w gablotach zabawki to indywidualnie zaprojektowane i wykonane przez pasjonatów konstrukcje. Ich zręczne palce, zmysł architektoniczny i wyobraźnia stworzyły m.in. całe wesołe miasteczko, okręt podwodny, Wersal, skatepark, zamki, czołgi i wiele, wiele innych. Większość autorów to członkowie znanego wśród miłośników LEGO stowarzyszenia ZBUDUJMY.TO. W sumie w swarzewskiej placówce przygotowano kilkaset dużych i małych budowli.

Komu nie wystarczy oglądanie przez szybę, może wziąć udział w warsztatach budowania i programowania robotów WeDo. Albo też usiąść w specjalnym kąciku i pobawić się klockami tak, jak się żywnie spodoba.

Za powstanie muzeum, reklamowanego przez pięciometrowego marynarza - bodaj największego ludzika LEGO na świecie - odpowiadają władze gminy Puck i kilku lokalnych organizacji oraz grup działania. Placówka ma być systematycznie wzbogacana o kolejne instalacje i dodatkowe atrakcje - jak np. wystawy przyrodnicze, trójwymiarowe murale czy rozbudowany plac zabaw z karuzelami i huśtawkami dla dzieci.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz