Osada Łowców Fok w Rzucewie

Niezwykły skansen, w interesującej i wciągającej formie pozwalający poznać życie codzienne nad Zatoką Pucką sprzed kilku tysięcy lat. A to dzięki odkryciu pod koniec XIX wieku w Rzucewie osady łowców fok z epoki kamiennej, datowanej na 2-5 tysięcy lat przed naszą erą. Stworzyli odrębną kulturę, o czym każdy może się naocznie przekonać.

Na rzucewski Park Kulturowy składają się zrekonstruowana, ryglowa Chata Kaszubska oraz ekspozycja na świeżym powietrzu. W domostwie prezentowane są stałe wystawy archeologiczne: “Obiekty archeologiczne w krajobrazie Kaszub” oraz “Rzucewo w epoce kamienia”. Z kolei w plenerze stworzono ścieżkę dydaktyczną, prowadzącą przez fragmentarycznie odtworzone zabudowania osady. Można zobaczyć m.in. chatę szamana, pracownię kamieniarską, piec garncarski czy półziemiankę. Należy pamiętać, że Muzeum Archeologiczne w Gdańsku od czasu do czasu przeprowadza tutaj kolejne wykopaliska.

Osada Łowców Fok dysponuje szeroką ofertą dla grup zorganizowanych. Do Rzucewa warto przyjechać w większym gronie, a to ze względu na ciekawe atrakcje dodatkowe. Program zwiedzania skansenu mogą uzupełnić m.in. wykłady z historii na stanowiskach archeologicznych, warsztaty z dawnych rzemiosł (np. rogarstwa), zajęcia plastyczne, multimedialna “Błękitna Szkoła” o morzu i ekologii czy ognisko z legendami.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz