Szkoła Kitesurfingu Kites Control

Szkoła Kitesurfingu Kites Control oferuje kursy dla osób indywidualnych, a także dla zorganizowanych grup uczestników (maksymalnie 2 osoby na jednego instruktora), którzy mogą być całkowicie początkujący, średnio, lub bardzo zaawansowani, w sztuce pływania na falach.

Instruktorzy Kites Control uczą według Standardów IKO (International Kiteboarding Organbization) i wystawiają certyfikaty IKO, po zakończeniu szkoleń. Do użytku kursantów oddawany jest co roku najnowszy sprzęt marki Nobile.

Według klasyfikacji IKO, w szkole Kites Control realizuje się następujące poziomy trudności szkoleń:

  • IKO1 - Opanowanie samego latawca wraz z procedurami bezpieczeństwa.
  • IKO2 - Start z deską i utrzymanie pozycji podczas ślizgu.
  • IKO3 - Samodzielne pływanie, zwroty i skoki.

W Kitescontrol część teoretyczna trwa 20 min, reszta wiedzy przyswajana jest podczas zajęć praktycznych na plaży, przy okazji pilotażu małego latawca na brzegu. Po opanowaniu tzw. baby kite’a, zaliczeniu odpowiednich ćwiczeń i poznaniu procedur bezpieczeństwa, kursant może wejść do wody z większym latawcem. Zadaniem zajęć zwanych „bodydragami” jest obeznanie kursanta z siłą oraz prędkością jaką latawiec generuje, latając po oknie wiatrowym.

Jeśli osoba ucząca się, potrafi już samodzielnie pilotować latawiec i czuje się konfortowo z warunkami, w których przyszło jej się uczyć, zaczyna wówczas zabawę z deską kite oraz pierwszymi samodzielnymi startami. Celem zajęć z deską jest samodzielne przepłynięcie krótkiego dystansu, które dla instruktora jest informacją, czy dana osoba staje się samodzielnym kitesurferem, mogącym samodzielnie szlifować swoje umiejętności na akwenie, nie zagrażając sobie, oraz innym użytkownikom.

W przypadku braku wiatru lub gdy jest on zbyt słaby, śmiało można tu skorzystać z równie ciekawych zajęć wakeboard (czyli pływania na desce lub nartach za pędzącą motorówką) oraz z opcji „funsport”, czyli zabaw w wodzie ze sprzętami w postaci tzw. „kółka” i „banana”.


Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz